Słoneczne Bieszczady

MIEJSCOWOŚCI BIESZCZAD

Cisna

Cisna

Cisna to urzekająca miejscowość znajdująca się w Bieszczadach w dolinie rzeki Solinki. Miejscowość znajduje się na terenie Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego i Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Z każdej strony

więcej »

Wszystkie artykuły »

STAŁE IMPREZY BIESZCZADZKIE

Festiwal BIESZCZADZKIE ANIOŁY

Festiwal Sztuk Różnych BIESZCZADZKIE ANIOŁY należy do najbardziej znanych imprez odbywających się w Cisnej i chyba też na terenie całych Bieszczadów.

więcej »

Wszystkie artykuły »

Medyka

Miejscowość Medyka kojarzy się przede wszystkim z polsko-ukraińskim przejściem granicznym. Tymczasem we wsi, której rodowód sięga XIV wieku, znajduje się kilka godnych uwagi zabytków: zespół pałacowo-parkowy Pawlikowskich z XIX wieku, drewniany kościół parafialny pw. św. Piotra i Pawła z 1608 roku.

W skład zespołu dworskiego wchodzą: park krajobrazowy, znajdujący się na wyspie dom gościnny w stylu szwajcarskim, otoczony fosą i wałami oraz zabudowania gospodarcze z oficyną dworską. W parku można podziwiać okazałe platany, dęby czerwone i orzechy czarne. Pawlikowscy byli wzorowymi gospodarzami i ogrodnikami, ale także wzorowymi mecenasami sztuki. W swoim majątku zgromadzili duży zbiór dzieł sztuki i pamiątek kultury narodowej.

Artykuły o podobnej tematyce:


© 2009-2010 sloneczneBieszczady.pl
Noclegi według regionów turystycznych i kategorii w Bieszczadach
SloneczneBieszczady
Miejscowości na Podkarpaciu