Słoneczne Bieszczady

MIEJSCOWOŚCI BIESZCZAD

Cisna

Cisna

Cisna to urzekająca miejscowość znajdująca się w Bieszczadach w dolinie rzeki Solinki. Miejscowość znajduje się na terenie Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego i Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Z każdej strony

więcej »

Wszystkie artykuły »

STAŁE IMPREZY BIESZCZADZKIE

Festiwal BIESZCZADZKIE ANIOŁY

Festiwal Sztuk Różnych BIESZCZADZKIE ANIOŁY należy do najbardziej znanych imprez odbywających się w Cisnej i chyba też na terenie całych Bieszczadów.

więcej »

Wszystkie artykuły »

Boguchwała

Miasto Boguchwała leżące w powiecie rzeszowskim warte jest odwiedzenia przede wszystkim ze względu na dwór Lubomirskich i stary kościół parafialny św. Stanisława Biskupa z XVIII w.

Pałac został wybudowany w 1728 r. z wykorzystaniem murów dworu obronnego, który znajdował się tu wcześniej. Niegdyś była to okazała barokowa rezydencja, którą otoczono parkiem. Od strony północnej do pałacu niemal przylega wspomniany kościół. Pałac i kościół powstały z inicjatywy tego samego człowieka księcia Teodora Konstantego Lubomirskiego. Przypomina o tym herb rodu Lubomirskich “Śreniawa” znajdujący się nad wejściem do kościoła. W jego wnętrzu znajduje się ołtarz z białego marmuru i obraz “Jezus Ukrzyżowany” z XVIII w.
W poblizu pałacu znajduje się jeszcze spichlerz murowany z poł. XIX w. oraz kamienna figura św. Jana Nepomucena z końca XVIII w.

Artykuły o podobnej tematyce:


© 2009-2010 sloneczneBieszczady.pl
Noclegi według regionów turystycznych i kategorii w Bieszczadach
SloneczneBieszczady
Miejscowości na Podkarpaciu