Słoneczne Bieszczady

MIEJSCOWOŚCI BIESZCZAD

Sanok - po drodze w Bieszczady

Sanok jest miastem leżącym w dolinie Sanu na Pogórzu Bukowskim. Udając się w Bieszczady, warto zatrzymać się w Sanoku i poświęcić dłuższą chwilę na zwiedzanie miasta o bardzo starym rodowodzie.

więcej »

Wszystkie artykuły »

STAŁE IMPREZY BIESZCZADZKIE

Festiwal BIESZCZADZKIE ANIOŁY

Festiwal Sztuk Różnych BIESZCZADZKIE ANIOŁY należy do najbardziej znanych imprez odbywających się w Cisnej i chyba też na terenie całych Bieszczadów.

więcej »

Wszystkie artykuły »

Strona Główna » Atrakcje w Bieszczadach i Podkarpaciu - Lista artykułów
Znaleziono  16  artykułów   |  Wyświetlane:  0 - 10

Arboretum w Bolestraszycach

Arboretum znajduje się na terenie dawnego majątku Michałowskich. W połowie XIX wieku tworzył tu znany malarz polski Piotr Michałowski. Na terenie arboretum znajdują się również ruiny jednego z fortów Twierdzy Przemyśl.
Więcej informacji »»

Archikatedra greckokatolicka w Przemyślu

Kościół jest zabytkiem architektury późnobarokowej. Jego budowa odbywała się etapami w XVII i XVIII wieku. Od początku swojego istnienia do 1773 r. był to kościół jezuicki.
Więcej informacji »»

Archikatedra rzymsko-katolicka w Przemyślu

W miejscu, gdzie obecnie znajduje się archikatedra, w XIII wieku stał kościół pw. św. Mikołaja. Przez trzy wieki modlili się w nim przemyscy parafianie, a od II połowy XIV wieku kościół miał rangę katedry biskupie
Więcej informacji »»

Cerkiew pw. św. Dymitra w Piątkowej

Napis nad głównym wejściem głosi: “Oddaje się tą cerkiew Roku Bożego 1732”. Jednak przeprowadzone analizy wskazują na wcześniejsze wybudowanie cerkwi, a rok 1732 wydaje się być datą oddania obiektu do ponowneg
Więcej informacji »»

Cerkiew pw. św. Onufrego w Posadzie Rybotyckiej

Jest to najstarsza zachowana na ziemiach polskich murowana cerkiew. Została wybudowana w XV wieku, gdy ziemie te należały do Rusi.
Więcej informacji »»

Cerkiew Wniebowstąpienia Pańskiego w Kruhelu Wielkim

Cerkiew w Kruhelu Wielkim należy do najstarszych w Polsce. Jest to drewniana cerkiew trójdzielna. Składa się z trzech pomieszczeń: babińca (pomieszczenie dla kobiet), nawy i prezbiterium.
Więcej informacji »»

Kalwaria Pacławska

Jest to niewielka miejscowość położona nieopodal granicy polsko-ukraińskiej. Założycielem osady i inicjatorem budowy sanktuarium był Andrzej Maksymilian Fredro – wojewoda podolski i kasztelan lwowski.
Więcej informacji »»

Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lesznie

Drewniana cerkiew greckokatolicka z 1737 roku, dziś użytkowana przez katolików. Dzwonnica przykościelna pochodzi z XVI/XVII w.
Więcej informacji »»

Muzeum - Zamek w Łańcucie

Zamek, należący do najpiękniejszych w Polsce rezydencji arystokratycznych, został wzniesiony w latach 1629-1642. Inicjatorem budowy był Stanisław Lubomirski.
Więcej informacji »»

Muzeum Historyczne w Sanoku

Muzeum mieści się w sanockim zamku. Jest jedynym spadkobiercą spuźcizny artystycznej znanego na całym świecie plastyka Zdzisława Beksińskiego.
Więcej informacji »»


© 2009-2010 sloneczneBieszczady.pl
Noclegi według regionów turystycznych i kategorii w Bieszczadach
SloneczneBieszczady
Miejscowości na Podkarpaciu