Słoneczne Bieszczady

MIEJSCOWOŚCI BIESZCZAD

Sanok - po drodze w Bieszczady

Sanok jest miastem leżącym w dolinie Sanu na Pogórzu Bukowskim. Udając się w Bieszczady, warto zatrzymać się w Sanoku i poświęcić dłuższą chwilę na zwiedzanie miasta o bardzo starym rodowodzie.

więcej »

Wszystkie artykuły »

STAŁE IMPREZY BIESZCZADZKIE

Festiwal BIESZCZADZKIE ANIOŁY

Festiwal Sztuk Różnych BIESZCZADZKIE ANIOŁY należy do najbardziej znanych imprez odbywających się w Cisnej i chyba też na terenie całych Bieszczadów.

więcej »

Wszystkie artykuły »

Rzeka SAN

San jest szóstą pod względem wielkości rzeką w Polsce, drugim co do wielkości dopływem Wisły. Ma ok. 450 km długości. Swój bieg rozpoczyna na Ukrainie. Na długości 55 kilometrów tworzy granicę państwową. San od swoich źródeł do Przemyśla ma charakter rzeki górskiej. Przepływa przez Bieszczady, na terenie których utworzono na Sanie dwa sztuczne zbiorniki wodne: Jezioro Solińskie i Jezioro Myczkowskie. Następnie spływa na Pogórze Bukowskie i płynie rozległą doliną. Przez jakiś czas płynie wzdłuż Gór Słonnych, by w końcu się przez nie przełamać w okolicy Trepczy i Międzybrodzia. Od Przemyśla aż po ujście do Wisły San płynie po terenach nizinnych.

Piękno Sanu można podziwiać podczas spływu kajakowego. Najatrakcyjniejszą trasą spływu jest odcinek między Zwierzyńcem a Przemyślem. Rzeka wije się tam między wzgórzami, tworzy piękne przełomy. Najlepszą porą na spływ są miesiące wiosenne: kwiecień, maj i czerwiec. Bogata baza noclegowa w miejscowościach na brzegu Sanu sprawia, iż na spływ nie trzeba zabierać namiotu.

Artykuły o podobnej tematyce:


Muzeum Historyczne w Sanoku  Sanok - po drodze w Bieszczady  


Solina  


© 2009-2010 sloneczneBieszczady.pl
Noclegi według regionów turystycznych i kategorii w Bieszczadach
SloneczneBieszczady
Miejscowości na Podkarpaciu