Słoneczne Bieszczady

MIEJSCOWOŚCI BIESZCZAD

Przemyśl - miasto wielu kultur

Przemyśl jest niezwykle atrakcyjnym turystycznie miastem. Stanowi o tym jego położenie w najbardziej na wschód wysuniętej części Pogórza Karpackiego, a także ogromna liczba zabytków, które pozostawiły po sobie minione w

więcej »

Wszystkie artykuły »

STAŁE IMPREZY BIESZCZADZKIE

Festiwal BIESZCZADZKIE ANIOŁY

Festiwal Sztuk Różnych BIESZCZADZKIE ANIOŁY należy do najbardziej znanych imprez odbywających się w Cisnej i chyba też na terenie całych Bieszczadów.

więcej »

Wszystkie artykuły »

Strona Główna » Atrakcje w Bieszczadach i Podkarpaciu - Arboretum w Bolestraszycach

Arboretum w Bolestraszycach

Arboretum znajduje się na terenie dawnego majątku Michałowskich. W połowie XIX wieku tworzył tu znany malarz polski Piotr Michałowski. Na terenie arboretum znajdują się również ruiny jednego z fortów Twierdzy Przemyśl. Jest to fort pancerny XIII “San Rideau”.

Arboretum powstało w 1975 r., a jego założycielem był prof. dr hab. Jerzy Piórecki. Spacerując parkowymi alejkami można podziwiać sędziwe drzewa zasadzone jeszcze przez pierwszych właścicieli majątku, ale przede wszystkim mnóstwo gatunków drzew i roślin z całego świata. Wiele z hodowanych tu roślin jest dziś na wyginięciu.

Na terenie Arboretum mieści się Muzeum Przyrody ze stałą wystawą ornitologiczną przedstawiającą gatunki ptaków polskich oraz wystawą fotograficzną prezentującą zdjęcia dawnych ogrodów i dworów.  Działa tu Centrum Edukacji Dziedzictwa Kulturowo-Przyrodniczego organizujące przeróżne warsztaty dla dzieci i młodzieży. Raz do roku odbywa się Międzynarodowy Plener Artystyczny Wiklina. Rzeźby wykonane podczas pleneru zdobią teren Arboretum.

Artykuły o podobnej tematyce:


© 2009-2010 sloneczneBieszczady.pl
Noclegi według regionów turystycznych i kategorii w Bieszczadach
SloneczneBieszczady
Miejscowości na Podkarpaciu